ממון וגירושין

הסכם לשלום בית ולחילופין הסכם לגירושין

הסמכתי כמגשרת מוסמכת בענייני משפחה עם ידע רב בנפש האדם ונסיון מקצועי של עשרות שנים בעריכת דין הופך את הסכמי שלום בית וחילופין גירושין להסכמים נפוצים יותר וטובים יותר.

מדובר בהסכם גירושין לכל דבר אלא שמטרה הצדדים אינה להפרד אלא להגיע להסכמות בגין משבר בארע או בגין לבטים של פרידה, הליך של טיפול זוגי ועוד וכחלק מכך הצדדים מעוניינים להגיע להסכמות, לחתימה, לעיתים גם להגשה בבית משפט ולאחר מכן להמשיך בשלום בית.

ישנן אפשרויות שונות של הסכמים:

  • הסכם שלום בית בלבד
  • הסכם גישור לגירושין בלבד
  • הסכם שלום בית לחילופין גירושין

הסכם טוב יכיל את כל אפשרויות המחלוקת האפשרית העתידית.
הסכם טוב מונע וויכוח עתידי, צופה מה עלולות להיות המחלוקות.
ככל שהדברים מנוסחים בבהירות כך יהיה קל יותר לצדדדים.

הרעיון המרכזי בהליך גישור בניגוד להליכי בית משפט מלבד היותו זול בהרבה, ולא עוין עבור כל בני המשפחה, שישנה אפשרות יצירתית עבור הצדדדים והמגשר להגיע לפתרונות מדויקים עבור אותה משפחה, עבור אותו זוג ויש דוגמאות רבות לכך.

הסכמים מגוונים שאי אפשר להגיע אליהם באמצעות בית משפט, שאינם כפופים לסדר המקובל אלא מתאימים אישית לצרכי בני הזוג.

הליך גישור הוא האופציה הטובה ביותר להליכים בין בני זוג.

הסכמי ממון

הסכם ממון נועד להסדרה מראש של ציפיות וחלוקת רכוש במידה ונפרדים. הסכם זה נועד להגן על הצדדים שמגיעים עם רכוש משלהם למערכת יחסים ובידיעה שאין לדעת מה יעלה בגורלה של זוגיות זו הם מעוניינים למנוע מחלוקות בהמשך הדרך, למנוע וויכוחים, למנוע הטעיה ולהגן על עמל שהשקיעו בעבר ו/או רכוש שקיבלו עובר למערכת היחסים הנוכחית.

הסכמי ממון מועילים במיוחד גם במערכת יחסים שהיא פרק ב' ונועד להסדיר את רכושם של הילדים מנישואים קודמים.

גם בהסכמים אלו ישנה גמישות רבה בהתאם לצרכי הצדדים ורצונותיהם, והסכם טוב ישמור על יחסים תקינים ויימנע תביעות משפטיות ומחלוקות בין כל הנוגעים בדבר.