ביטוחי חיים ובריאות

ביטוחי מחלות ואשפוז, הידועים גם כביטוחי חיים ובריאות, כוללים פוליסות תחתן מבוטחים מיליוני ישראלים וביניהן ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוחי תרופות והשתלות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי מחלות קשות, ביטוחי ניתוחים, ביטוחי שיניים, ביטוחי נסיעות לחו"ל, ביטוחי נכות, ביטוחי בריאות לעובדים זרים, ביטוחי אובדן כושר עבודה ועוד.

מדובר בתחומי ביטוח מורכבים, הנמצאים במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2003 עמד סך דמי הביטוח בביטוחי הבריאות הללו (בגין הוצאות רפואיות) על סכום של כ-2.6 מיליארד שקלים, בשנת 2017 הנתונים חצו כבר את הרף של 10 מיליארד שקלים. הביטוחים הסיעודיים מהווים כ-38% מכלל דמי ביטוחי הבריאות בגין הוצאות רפואיות, ביטוחי חיים ובריאות מהווים כ-35% מהענף, ביטוחי מחלות קשות כ-9%, ביטוחי נסיעות לחו"ל כ-6% וביטוחי שיניים כ-5%.

אולם למרות ששוק הביטוח מגלגל סכומי עתק, המשולמים מתוך הפרמיות הגבוהות בהן נושאים המבוטחים, פעמים רבות אנו נתקלים לצערנו במקרים בהם חברת הביטוח איננה "ששה" (בלשון המעטה) לשאת בחבות ביום פקודה. זאת, תוך שהיא מעלה טענות מטענות שונות, המותירות את המבוטח ובני משפחתו בתחושת חוסר אונים. בעיקר לאור התמודדותם עם מחלקת תביעות של חברת ביטוח גדולה, המאוישת על ידי עורכי דין ומומחים רפואיים.

משרד עורכי דין מירב שאוליייצוג מבוטחים ובני משפחה בלבד

במשרד עורכי דין מירב שאולי, העוסק בביטוחי בריאות ואשר מייצג מתוך תפיסת עולם את המבוטחים ובני משפחותיהם בלבד, אנו מדגישים בפני לקוחותינו פעם אחר פעם את העיקרון הבא: גם אם נתקלתם בסירוב מצד חברת הביטוח, אין זה אומר שעליכם להרים ידיים. זוהי גם זכות וגם חובה לעמוד על מיצוי זכויותיכםהמשפטיות, הרפואיות והמוסריותולזכות במגיע לכם לפי ביטוחי הבריאות אותם שלמתם במשך שנים ממיטב כספכם.

משרדנו, המייצג כאמור רק מבוטחים ובני משפחה, עומד לימינכם. בזכות ניסיון שנצבר לאורך למעלה מ-20 שנה, ותודות להיכרות מעמיקה עם הפוליסות השונות (והמשתנות) הקיימות בשוק, אנו נפעל ללא ליאות בכדי לסייע עד לתוצאה המיטבית.

למשרדנו בקיאות רבה בדיני הביטוח בישראל, וכן שיתופי פעולה עם מומחים רפואיים מן השורה הראשונה. אנו מתמחים בניהול הליכים משפטיים מול חברות הביטוח הן בתכתובות מקדימות, הן במענה למכתבי דחייה, הן בהליכי פשרה, והן בייצוג בכל הערכאות והטריבונלים.

שימו לב, בשל מורכבות הנושא ולאור התמודדות עם צד שני שהוא חברת ביטוח, מומלץ כי הפנייה לעורכי הדין תהיה בהקדם האפשרי. לרוב רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי אפילו בטרם נעשית פנייה ראשונה לחברת הביטוח. עם זאת, גם במידה שנעשתה פנייה ואף אם זו נענתה בדחייה, ניתן בהחלט לבחון את הנושא ולנקוט בצעדים משפטיים אופרטיביים. הניסיון מלמד כי פעמים רבות אפשר לשנות את החלטתה של חברת הביטוח, ולעתים אף באופן דרמטי.

משרדנו מתמחה בכל ביטוחי הבריאות לרבות ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי מחלות קשות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוחים הקשורים לקבלת תרופות, ביטוחים פרטיים, ביטוחי השתלות וניתוחים, ביטוחים קבוצתיים, ביטוחים הניתנים במסגרת קופות החולים ועוד. לרבות מצבים בהם המבוטח זכאי לזכויות רפואיות מכוח כמה וכמה פוליסות מקבילות, חופפות ומשלימות.

המשרד מייצג גם לקוחות לאחר פטירה, תוך סיוע לבני המשפחה למצות זכויותיהם מכוח ביטוחי הבריאות של המנוח, במסגרת תביעות מוטבים, תביעות עיזבון, תביעות יורשים וכדומה.

עורכת הדין מירב שאולי מעורבת באופן אישי בכל תיק במשרדנו, וזמינה עבור המבוטחים ובני משפחתם במובן הרחב ביותר. הקשר האישי עם המבוטח ובני משפחתו, כמו גם ההבנה כי מדובר בסכומים כספיים בעלי משמעות הרת גורל, הם אלה אשר יוצקים את הערך המוסף של משרדנו.

דילוג לתוכן